WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp Destek Servisi
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim

Buzdolabı Yeterince Soğutmuyorsa Bunları Uygulayın

  • Gösterge veya iç aydınlatma lambası yanıyor mu? Eğer yanmıyorsa fişin takılı olduğu priz arızalı ise güç gelmeyebilir.Buzdolabınızı farklı prizde deneyiniz veya buzdolabınızın takılı olduğu prizde farklı elektrikli alet deneyiniz. 
  • Kapağın kapalı olduğunu kontrol ettiniz mi? Kapının kapanmasını engelleyen bir cisim var mı? Kapı açık kaldıysa yeterince soğutma olmayabilir. Lütfen kapı kapanmasına engel olan cismi alarak tekrar kontrol ediniz.
  • Buzdolabınızın Soğutucu bölümünü 4, Dondurucu bölümünü -20 değerinde olması gerekmektedir, ayarlar bu şekilde midir?Eğer değilse buzdolabı ısı değeri doğru ayarlanmamış ise soğutma işlemi yapılamaz. Dijital ise 4 derece, mekanik ise 3. konuma ayarlayınız. Dondurucu derecesi -20 olmalıdır. Cihaz düzelecektir. 
  • Buzdolabınızın yanında ısıtıcı bulunduğunda ya da doğrudan güneş ışığına maruz kaldığında soğutma performansı düşük olacaktır. Buzdolabınız ısı kaynağına yakın mı? Buzdolabı doğrudan güneş ışığına maruz kalıyor veya ısıtıcıı yanında bulunuyor ise soğutma performansı düşük olacaktır. Buzdolabınızı ısı kaynağından ve güneş ışığının vurmadığı noktaya kurdurun.
  • Buzdolabı duvara ve dolaplara çok yakın ise çalışma esnasında çok ısınıacağından soğutma işleminin performansı düşecektir. Buzdolabınız duvara ve dolaplara çok mu yakın? Buzdolabı duvara ve dolaplara çok yakın ise çalışma esnasında çok ısınıacağından soğutma işleminin performansı düşecektir.Buzdolabının yanlarında ve arkasında 5’er cm aralık olmasına dikkat edin. 
  • Buzdolabınızın içinde, yan veya arka kısımlarında ki dikdörtgen şeklinde soğuk havayı içeriye üfleyen kısımların önü açık mıdır? Hava çıkışlarının önü poşetlerle çok fazla kapalı ise içeride hava sirkülasyonu olmayacağından hava çıkışlarına yapışan ürünler donarken orta kısımdaki gıdalar bozulacaktır. Bir cevap yazın


×
Show
×
Show